Echipa Avenor

Grădiniță Școală primară Gimnaziu Liceu Echipă Admin

Leadership educațional

Director de Curriculă, Pedagogie și Evaluare
Profesor de Matematică
Diriginte 12 Omega
Acting Head of Nursery
Academic Learning Lead Greenfield Nursery
Deputy Head of Nursery
Academic Learning Lead Cașin Nursery
Systems and Communication Lead Nursery
Coordonator Cluburi Nursery
Profesor de Pian
Culture and Community Lead Nursery
Consilier Nursery
DSL Nursery

Profesorii grădiniței

Ana – Maria Radu

Nursery Teacher

Ana Cristina Creciun

Nursery Teacher

Ana Olivia Lăzărescu

Nursery Teacher

Bianca Elena Bucă

Nursery Teacher

Cezara Manea-Lungu

Nursery Teacher

Corina Ciucă – Hoțescu

Nursery Teacher

Corina Oprea

Nursery Teacher

Cosmina-Paula Perianu

Nursery Teacher

Daniela Stăvaru

Nursery Teacher

Dora Crețu

Nursery Teacher
Mentor
Nursery Summer School Coordinator

Elena Banciu

Nursery Teacher
EYFS & KS1 Curriculum Monitor

Estera Vlaicu

Learning Assistant

Florentina Răduță

Nursery Teacher

Iuliana Condrea

Nursery Teacher
TLR – EYFS & KS1 Curriculum Monitor

Laura Andrei

Dance and Physical Education Teacher

Maria – Diana Petre

Nursery Teacher

Miriam Howard

Nursery Literacy Teacher

Nasreen Hammad

Nursery Teacher

Oana Cârlan

Nursery Counsellor

Oana Ștefan

Nursery Teacher
TLR – Curriculum Transition Developer

Oana-Silvana Sofian

Systems and Communication Lead
Clubs Coordinator
Piano Teacher

Roxana Ciobanu

Nursery Teacher

Leadership educațional

Director de Curriculă, Pedagogie și Evaluare
Profesor de Matematică
Diriginte 12 Omega
Acting Head of Primary
Profesor Învățământ Primar 4 Omega
System and Communication Lead Primary
Profesor Învățământ Primar 4 Alfa

Mari Nicolae

Academic Learning Lead Primary
PBL Curriculum Leader
Profesor Învățământ Primar 1 Alfa
Culture and Community Lead Primary
Profesor Învățământ Primar 2 Omega
Coordonator Cluburi Primary and Secondary
Consilier Primary
DSL Whole School

Profesori învățământ primar

Alexandra Vasile

Profesor Învățământ Primar 1 Delta

Ana Popescu

Profesor Învățământ Primar 3 Delta

Anca Costea

Profesor Invățământ Primar 1 Omega

Anca Hăulică

Profesor de Limba Engleză

Andreea Dumitrescu

Profesor Invățământ Primar 2 Delta
Coordonator Summer School (Școala Primară)

Andreea Popa

Profesor Invățământ Primar 4 Delta

Andreea Șorlei

Learning Assistant Pregătitoare Alfa

Andreea-Ancuța Floreanu

Learning Assistant

Andrei Mitrea

Profesor de Educație Fizică și Sport

Andrei Rusu

Learning Assistant
Profesor ESL

Christiana Kalantzi

Profesor de Limba Engleză

Claudia Andrei

Coordonator Cluburi Primary și Secondary
Consilier Primary
DSL Whole School

Corina Iacob

Profesor Invățământ Primar Pregătitoare Delta

Daniela Radu

Profesor Invățământ Primar 3 Omega

Flavia Sentea

Learning Assistant Pregătitoare Omega

Ioana Gafencu

Profesor de Muzică

Irina Anghel

Profesor de Arte

Julie Neish

Profesor de Drama

Liana Ilincescu

Primary Culture and Community Lead
Profesor Invățământ Primar 2 Omega

Mari Nicolae

Academic Learning Lead Primary
PBL Curriculum Leader
Profesor Invățământ Primar 1 Alfa

Mirela Voicu

Primary System and Communication Lead
Profesor Invățământ Primar 4 Alfa

Monica Braboveanu

Profesor Invățământ Primar 2 Alfa

Monica Voicu

Profesor de Limba Engleză

Nikki Ireland

Profesor PBL

Paulina Mandache

Learning Assistant Pregătitoare Delta

Petre Stăncele

Learning Assistant

Raluca Roșu

Profesor Invățământ Primar 3 Alfa

Ramona Ivan

Profesor de Limba Engleză


Ramona Mucenic

Acting Head of Primary
Profesor Invățământ Primar 4 Omega

Steliana Curelea

Profesor de Educație Fizică și Sport

Valentina Pache-Nistor

Profesor Invățământ Primar Pregătitoare Alfa

Yasmina Iqbal

Profesor Invățământ Primar Pregătitoare Omega

Leadership educațional

Director de Curriculă, Pedagogie și Evaluare
Profesor de Matematică
Diriginte 12 Omega
Head of Secondary
Profesor de Istorie
Deputy Head of Secondary
Profesor de Istorie
Diriginte clasa 10 Omega
Assistant Head of Secondary
Mathematics Curriculum Leader
Profesor de Matematică
Manager Programe Elevi și
Ofițer de Examene

Profesori învăţământ gimnazial

Alexandru-Mihai Anușca

Profesor de Limba Engleză
Diriginte clasa 6 Alfa

Alin – Constantin Cîrtog

Profesor de Limba Română
Diriginte clasa 7 Omega

Anda Costache

Psiholog
Consilier școlar
Diriginte clasa 6 Delta

Andreea Mihai

Profesor de Matematică

Andrei Bălașa

Profesor de Muzică

Andrei Dăscălescu

Profesor de Science
Diriginte clasa 6 Omega

Andrei Hristia

Profesor de Limba Engleză
Diriginte clasa 8 Delta
Cambridge Exams Sub-centre Coordinator

Andrei Vasiliu

Profesor de Fizică

Angela Bontaș

Consultant Arte

Azkawening

Profesor de Limba Engleză

Claudia Andrei

Coordonator Cluburi Primary și Secondary
Consilier Primary
DSL Whole School

Cristina Bumboiu

English Curriculum Leader
Profesor de Limba Engleză

Cristina Calacan

Profesor de Matematică
Diriginte clasa 8 Omega

David McColgan

Profesor de Matematică

Dr. Ahmet SALGÜR

Profesor de Chimie

Dr. Bogdan Topîrceanu

Profesor de Arte

Dr. Mihaela Stancu

Curriculum Lider Limba Română
Profesor de Limba Română și Literatură Universală
Diriginte clasa 10 Alfa

Dr. Viorel Căpățînă

Leader of Humanities Department
Profesor de Geografie și Global Perspectives
Diriginte clasa 8 Alfa

Ioana Slav

Profesor de Limba Română
Diriginte clasa 7 Delta

Ionel Vodă

Sports & PE Curriculum Leader
Profesor de Educație Fizică și Sport

Israel Rodriquez

Profesor de Limba Spaniolă
Profesor de Limba Franceză

Iulia Anghel

Profesor de Limba Română
Diriginte clasa 9 Delta

Jennifer Taylor

Head of Science
Profesor de Science

Joshua Norris

Profesor de Limba Engleză

Joy Săftoiu

Profesor de Science

Livia Forțan

Profesor de Limba Spaniolă
Diriginte clasa 11 Omega

Manuela Nae

Director Compliance
Profesor de Fizică

Marta Vartolomei

Profesor de Limba Germană

Nadina Negru

Profesor de Chimie
Coordonator Laborator Science

Oana Asaftei

Profesor de Limba Română
Diriginte clasa 5 Omega

Oana Otves

Profesor de Istorie

Octavia Paul

MFL Curriculum Leader
Profesor de Limba Franceză
Diriginte clasa 7 Alfa

Roxana Tudor

Profesor de Matematică

Salih Gokcel

Profesor de Informatică și ICT

Sebastian Ion

Profesor de Educație Fizică și Sport
Diriginte clasa 5 Delta

Silvia Gasman

Profesor de Matematică
Diriginte clasa 5 Alfa

Smaranda Nicolau

Profesor de Drama și Media Studies

Spike Strang

Profesor de Matematică

Victor Bratu

Profesor de Geografie și ICT
Diriginte clasa 10 Delta

Vlad Oancea

Profesor de Drama

Leadership educațional

Director de Curriculă, Pedagogie și Evaluare
Profesor de Matematică
Diriginte 12 Omega
Head of Secondary
Profesor de Istorie
Deputy Head of Secondary
Profesor de Istorie
Diriginte clasa 10 Omega
Assistant Head of Secondary
Mathematics Curriculum Leader
Profesor de Matematică
Manager Programe Elevi și
Ofițer de Examene

Profesori învăţământ liceal

Ali Yuksel

Head of Data and Technology
Profesor de Informatică

Alin – Constantin Cîrtog

Profesor de Limba Română
Diriginte clasa 7 Omega

Andreea Mihai

Profesor de Matematică

Andrei Bălașa

Profesor de Muzică

Angela Bontaș

Consultant Arte

Claudia Andrei

Coordonator Cluburi Primary și Secondary
Consilier Primary
DSL Whole School

Dana Papadima

Director Educațional
Membru Executiv Board

Dharmesh Chohan

Profesor de Science

Dr. Ahmet SALGÜR

Profesor de Chimie

Dr. Daniela Vasile

Director de Curicula, Pedagogie și Evaluare
Diriginte clasa 12 Omeaga
Profesor de Matematică

Dr. Mihaela Stancu

Curriculum Lider Limba Română
Profesor de Limba Română și Literatură Universală
Diriginte clasa 10 Alfa

Dr. Viorel Căpățînă

Leader of Humanities Department
Profesor de Geografie și Global Perspectives
Diriginte clasa 8 Alfa

Gillian Carroll

Profesor de Fizică
Consilier în Carieră

Ionel Vodă

Sports & PE Curriculum Leader
Profesor de Educație Fizică și Sport

Irina Zamfir

Lider de Curriculum EPA
Diriginte clasa 9 Alfa
Profesor de Art & Design

Israel Rodriquez

Profesor de Limba Spaniolă
Profesor de Limba Franceză

Iulia Anghel

Profesor de Limba Română
Diriginte clasa 9 Delta

Jennifer Taylor

Head of Science
Profesor de Science

Joshua Norris

Profesor de Limba Engleză

Katie Hargreaves

Profesor de Media Studies

Livia Forțan

Profesor de Limba Spaniolă
Diriginte clasa 11 Omega

Louisa Dăscălescu

Profesor de Istorie și Limba Engleză
Diriginte clasa 11 Alfa
Coordonator educațional Avenor Summer School

Marana Matei

Consilier Școlar

Marta Vartolomei

Profesor de Limba Germană

Mihaela Ancuța

Assistant Head of Secondary
Mathematics Curriculum Leader
Profesor de Matematică

Nadina Negru

Profesor de Chimie
Coordonator Laborator Science

Oana Asaftei

Profesor de Limba Română
Diriginte clasa 5 Omega

Octavia Paul

MFL Curriculum Leader
Profesor de Limba Franceză
Diriginte clasa 7 Alfa

Olivia Robinson

Profesor de Drama și Limba Engleză

Richard Thomason

Head of Secondary
Profesor de Istorie

Roxana Moisa

Profesor de Psihologie

Salih Gokcel

Profesor de Informatică și ICT

Sebastian Ion

Profesor de Educație Fizică și Sport
Diriginte clasa 5 Delta

Smaranda Nicolau

Profesor de Drama și Media Studies

Spike Strang

Profesor de Matematică

Valentin Brabete

Profesor de Economie și Business Studies
Diriginte clasa 11 Alfa

Vlad Oancea

Profesor de Drama

Echipă Admin

Alexandra Andrei

Office Manager Primary

Andreea Blăgoi

Office Manager Secondary

Andreea Ferenț

Communication and Events Coordinator

Aurel Radu

Agent de Pază – Școală

Bianca Ion

Asistent Medical Pediatrie – Grădiniță

Boyana Dragomir

Student Support & Campus Routine Coordinator

Crina Toth

Marketing and Events Officer

Dana Radu

Coordonator Personal Curățenie

Elvira Corceac

Asistent Medical Pediatrie – Școală

Ely Vlăduțu

Asistent Medical Pediatrie – Școală

Gabriel Pîrvan

Șofer

Gheorghe Ioniță

Agent de Pază – Grădiniță

Ioana Țeț

Secretar școlar

Isabela Negreanu

Communication & Development Coordinator

Livia Sorohan

Medic Pediatru – Grădiniță

Luminița Susanu

Manager Programe Elevi & Ofițer de Examene

Mădălina Petrică


Nursery Office Coordinator

Marcel Bumbăcaru

Agent de Pază – Școală

Marian Păduraru

Administrator Campus – Grădiniță

Mihaela Ștefan

Asistent Sisteme Școală

Monica Badea

Specialist HR

Oana Fotino

Admissions & Office Manager Grădiniță

Oana Petre

Nursery Compliance Coordinator

Paula Piescu

Analist Financiar Senior

Raluca Tarcea

Manager de Admitere și Comunicare

Roxana Pușcă

Medic Pediatru – Școală

Sandra Barbu

Coordonator Sisteme Școală
Administrator Cluburi

Simona Bortoș

Asistent Medical Pediatrie – Grădiniță

Simona Gheorghe

Coordonator Transport

Valentin Răduță

Șofer – Școală

Valentina Guță

Receptionist

Valentina Mitoiu

Director Financiar și Operațional
Membru Executiv Board

Violeta Hanțig

Manager Juridic
Secretar Board

Viorel Radu

Administrator Campus – Școală

Consilier
Responsabil de Protecţia Copilului