Echipa Avenor

Grădiniță Școală primară Gimnaziu Liceu Echipă Admin

Management Educațional

Educational Coordinator

Profesor învăţământ primar clasa 1 delta
Director Compliance Grădinița Avenor

Deputy Educational Coordinator Avenor Summer School Coordinator

Consilier
Responsabil de Protecţia Copilului

Profesorii grădiniței

Ana Olivia Lăzărescu

Year 1 Teacher

Anamaria Marinescu

Nursery Green Teacher

Anca Hăulică

Year 1 Green Teacher

Aneta Toader

Nursery Blue Teacher

Cezara Manea-Lungu

Year 1 Blue Teacher

Christiana Kalantzi

Literacy Teacher

Corina Oprea

Nursery Blue Teacher

Daniela Stăvaru

Nursery Blue Teacher

Dora Crețu

Nursery Green Teacher

Iuliana Condrea

Reception Teacher

Laura Andrei

Dance and Physical Education Teacher

Laura Filip

Reception Teacher

Maria – Diana Petre

Reception Teacher

Oana Cârlan

Reception Teacher & Counselor

Oana Ștefan

Year 1 Blue Teacher

Oana-Silvana Sofian

Piano Teacher
Club Coordinator

Veronica Burtea-Koter

Director Compliance Grădinița Avenor
Health and Safety Officer Grădinița Avenor

Management educațional

Director of Learning
Profesor de Matematică

Coordonator al ciclului primar mare

Profesor învățământ primar clasa a 4-a delta

Coordonator al ciclului primar mic
Profesor învățământ primar clasa a 3-a alfa

Mari Nicolae

Primary Learning Coordinator /
PBL Curriculum Leader

Liana Ilincescu

Primary Learning Coordinator

Profesori învățământ primar

Adriana Szabo

Profesor de Educație fizică

Alexandra Vasile

Profesor învățământ primar clasa a 2-a alfa

Alexandrina Cambeșteanu

Profesor învăţământ primar clasa pregătitoare alfa

Alina Neicu

Profesor de Limba engleză

Ana Popescu

Profesor învățământ primar clasa 1 delta

Anca Ciurea

Psiholog / Consilier școlar

Anca Costea

Profesor învățământ primar clasa 2 omega

Anda Costache

Psiholog/ Consilier școlar
Diriginte clasa a 7-a delta

Andreea Dumitrescu

Profesor învățământ primar clasa a 3-a omega

Andreea Popa

Profesor învățământ primar clasa a 2-a delta

Anita Stăcescu

Profesor de limba engleză

Azkawening

Profesor de Limba engleză

Bogdan Topîrceanu

Profesor de arte

Corina Iacob

Profesor învățământ primar clasa pregătitoare delta

Cristina Bumboiu

Profesor de Limba Engleză
English Curriculum Leader

Ioana Gafencu

Profesor de Muzică

Israel Rodriquez

Profesor de limba spaniolă

Liana Ilincescu

Profesor învățământ primar clasa a 3-a alfa

Mari Nicolae

Profesor învățământ primar clasa a 4-a delta
PBL Curriculum Leader

Monica Braboveanu

Profesor învăţământ primar clasa a 3-a delta

Monica Voicu

Profesor de limba engleză

Oana Petre

Profesor învățământ primar clasa 1 omega

Octavia Paul

Leader of Modern Foreign Languages
Profesor de Limba Franceză

Oliviana Țugui

Profesor-asistent învățământ primar

Raluca Roșu

Profesor învățământ primar clasa 1 alfa

Ramona Ivan

Profesor de limba engleză

Rodica Țintea

Profesor-asistent învățământ primar clasa pregătitoare alfa

Sebastian Ion

Profesor de Educație Fizică
Diriginte clasa a 7-a omega

Tiberiu Constantin

Profesor de Educație Fizică

Valentina Pache-Nistor

Profesor învățământ primar clasa 1 alfa

Vasilica Șandru

Profesor învăţământ primar clasa pregătitoare omega

Management educațional

Director of Learning

Paul Barrie

Head of Secondary

Coordonator Gimnaziu

Kevin Dean

Secondary Learning Coordinator

Benjamin Stolborg

Data Manager

Profesori învăţământ gimnazial

Adriana Szabo

Profesor de Educație fizică

Alessia Bumb-Dragoș

Profesor de limba germană

Alin – Constantin Cîrtog

Profesor de Limba Română
Diriginte clasa a 5-a omega

Anca Ciurea

Psiholog / Consilier școlar

Anda Costache

Psiholog/ Consilier școlar
Diriginte clasa a 7-a delta

Andreea Geamănu

Profesor de Arte

Andrei Dăscălescu

Profesor de Science

Andrei Hristia

Profesor de Limba Engleză
Diriginte clasa a 6-a delta

Benjamin Stolborg

Profesor de matematică

Cristina Bumboiu

Profesor de Limba Engleză
English Curriculum Leader

Cristina Calacan

Profesor de matematică
Diriginte clasa a 6-a omega

Felix Dumitrache

Profesor de Istorie
Diriginte clasa a 12-a

Ioana Slav

Profesor de limba română
Diriginte clasa a 5-a delta

Ionel Vodă

Profesor de educație fizică și sport
PE Curriculum Leader

Israel Rodriquez

Profesor de limba spaniolă

Joshua Norris

Profesor de limba engleză

Josip Kličinović

Profesor de matematică

Kevin Dean

Profesor de Science

Kirsten Berezanskij

Profesor de matematică

Laura Băjenaru

Profesor de Science
Diriginte 10 delta

Livia Forțan

Profesor de Limba Spaniolă
Diriginte clasa a 9-a omega

Mihaela Stancu

Profesor de Limba română, Literatură română și universală
Curriculum Lider Limba română

Oana Ungureanu

Profesor de Limba și Literatura Română
Diriginte clasa a 7-a alfa

Octavia Paul

Leader of Modern Foreign Languages
Profesor de Limba Franceză

Paul Barrie

Coordonator Gimnaziu și Liceu

Raluca Pînzaru

Profesor de Limba Germană
Diriginte clasa a 10-a omega

Rodica Hațegan

Profesor de muzică

Salih Gokcel

Profesor de Informatică și ICT
Diriginte clasa a 11-a

Sebastian Ion

Profesor de Educație Fizică
Diriginte clasa a 7-a omega

Smaranda Nicolau

Profesor de Drama și Media Studies

Tiberiu Constantin

Profesor de Educație Fizică

Victor Bratu

Profesor de Geografie și ICT

Viorel Căpățînă

Leader of Humanities Department
Profesor de Geografie și Global Perspectives

Management educațional

Director of Learning
Profesor de Matematică

Paul Barrie

Head of Secondary

Kevin Dean

Secondary Learning Coordinator

Benjamin Stolborg

Data Manager

Profesori învăţământ liceal

Ali Yuksel

Profesor de informatică și ICT
Educational Technologies Curriculum Leader

Alin – Constantin Cîrtog

Profesor de Limba Română
Diriginte clasa a 5-a omega

Benjamin Stolborg

Profesor de matematică

Daniela Vasile

Director of Learning
Profesor de Matematică

Dharmesh Chohan

Science Teacher
Science Curriculum Leader

Felix Dumitrache

Profesor de Istorie
Diriginte clasa a 12-a

Gillian Carroll

Profesor de fizică și consilier în carieră

Ionel Vodă

Profesor de educație fizică și sport
PE Curriculum Leader

Irina Zamfir

Lider de Curriculum EPA
Profesor de arte

Joseph Mattocks

Profesor de Science

Joshua Norris

Profesor de limba engleză

Josip Kličinović

Profesor de matematică

Katie Hargreaves

Profesor de Media Studies

Kevin Dean

Profesor de Science

Kirsten Berezanskij

Profesor de matematică

Laura Băjenaru

Profesor de Science
Diriginte 10 delta

Livia Forțan

Profesor de Limba Spaniolă
Diriginte clasa a 9-a omega

Louisa Dăscălescu

Profesor de Istorie și Limba Engleză
Diriginte clasa a 9-a alfa

Marana Matei

Profesor de Psihologie

Mihaela Ancuța

Profesor de Matematică
Mathematics Curriculum Leader

Mihaela Stancu

Profesor de Limba română, Literatură română și universală
Curriculum Lider Limba română

Octavia Paul

Leader of Modern Foreign Languages
Profesor de Limba Franceză

Olivia Robinson

Profesor de Drama și Limba engleză

Raluca Pînzaru

Profesor de Limba Germană
Diriginte clasa a 10-a omega

Salih Gokcel

Profesor de Informatică și ICT
Diriginte clasa a 11-a

Smaranda Nicolau

Profesor de Drama și Media Studies

Valentin Brabete

Profesor de Economie și Business Studies
Diriginte clasa a 10-a alfa

Viorel Căpățînă

Leader of Humanities Department
Profesor de Geografie și Global Perspectives

Echipă Admin

Adrian Trandafir

Administrator campus – Școală

Andreea Blăgoi

Office Manager – clasele 2-4 & liceu

Aurel Radu

Agent de pază – Școală

Boyana Dragomir

High School Student & University Applications Support

Dana Radu

Coordonator personal curățenie

Diana Bălan

Secretar școlar

Diana Petre-Marinescu

Coordonator de evenimente și comunicare – Școală

Elvira Corceac

Asistent medical pediatrie – Școală

Gheorghe Ioniță

Agent de pază – Grădiniță

Livia Sorohan

Medic pediatru – Grădiniță

Luminița Susanu

High School Student Programmes Manager

Mădălina Badea

Recepționeră – Școală

Marcel Bumbăcaru

Agent de pază – Școală

Marian Păduraru

Administrator campus – Grădiniță

Monica Badea

Specialist HR

Oana Fotino

Manager de admitere și Office – Grădiniță

Paula Piescu

Office manager – clasele Pregătitoare – 1 & Senior Financial Analyst

Roxana Pușcă

Medic Pediatru – Școală

Sandra Barbu

Coordonator de comunicare și Engage

Simona Bortoș

Asistent medical pediatrie – Grădiniță

Simona Stoica

Office manager – Gimnaziu

Sorina Zavalan

Curriculum Manager
Manager de curriculum școlar

Valentin Răduță

Șofer – Școală