Echipa Avenor

Grădiniță Școală primară Gimnaziu Liceu Echipă Admin

Management Educațional

Academic Learning Lead

Acting Head of Nursery
Nursery DSL

Director Compliance Grădinița Avenor
Health and Safety Officer Grădinița Avenor
Profesor Învățământ preșcolar Grădinița Avenor

Profesorii grădiniței

Ana Olivia Lăzărescu

Year 1 Teacher

Anamaria Marinescu

Nursery Teacher
TLR – Induction and Mentorship Developer

Anca Hăulică

Year 1 Green Teacher

Andreea Simion

Nursery Teacher

Cezara Manea-Lungu

Year 1 Blue Teacher

Corina Oprea

Nursery Teacher

Cristina Farcaș

Acting Head of Nursery
Nursery DSL

Daniela Stăvaru

Nursery Teacher Year 1 Green

Dora Crețu

Nursery Green Teacher

Florentina Răduță

Nursery Blue Teacher

Iuliana Condrea

Nursery Teacher
TLR – EYFS & KS1 Curriculum Monitor

Laura Andrei

Dance and Physical Education Teacher

Laura Filip

Reception Teacher

Maria – Diana Petre

Reception Teacher

Miriam Howard

Nursery Literacy Teacher

Oana Petre

Nursery Compliance Responsible
Nursery Teacher

Oana Ștefan

Nursery Teacher
TLR – Curriculum Transition Developer

Oana-Silvana Sofian

TLR – Systems and Co-Curricular Developer
Profesor de muzică și pian

Ruxandra Voica

Nursery Teacher

Tania Răduță

Academic Learning Lead

Veronica Burtea-Koter

Director Compliance Grădinița Avenor
Health and Safety Officer Grădinița Avenor
Profesor Învățământ preșcolar Grădinița Avenor

Management educațional

Acting Head of Primary
Profesor învățământ primar clasa 3 Omega
Primary System and Communication Lead
Profesor învățământ primar clasa  3 Alfa

Mari Nicolae

Primary Academic Learning Lead
PBL Curriculum Leader
Profesor învățământ primar Pregătitoare Alfa

Liana Ilincescu

Primary Culture and Community Lead
Profesor învățământ primar clasa 4 Alfa

Profesori învățământ primar

Alexandra Vasile

Profesor învățământ primar clasa Pregătitoare Delta

Alexandru-Mihai Anușca

Profesor de Limba Engleză

Ana Popescu

Profesor învățământ primar clasa 2 Delta

Anca Costea

Profesor învățământ primar clasa Pregătitoare Omega

Anda Costache

Psiholog/ Consilier școlar
Diriginte clasa 8 Delta

Andreea Dumitrescu

Profesor învățământ primar clasa 4 Omega
Coordonator Summer School (școala primară)

Andreea Popa

Profesor învățământ primar clasa 3 Delta

Andreea-Ancuța Floreanu

Profesor Asistent

Andrei Mitrea

Profesor de Educație Fizică și Sport

Andrei Rusu

Profesor Asistent
Profesor ESL

Azkawening

Profesor de Limba Engleză

Bogdan Topîrceanu

Profesor de Arte

Christiana Kalantzi

Profesor de Limba Engleză

Claudia Andrei

Coordonator PSHE și cluburi

Corina Iacob

Profesor învățământ primar clasa 1 Delta

Cristina Bumboiu

Profesor de Limba Engleză
English Curriculum Leader

Daniela Radu

Profesor învățământ primar clasa 2 Omega

Ioana Gafencu

Profesor de Muzică

Israel Rodriquez

Profesor de Limba Spaniolă

Julie Neish

Profesor de Drama

Liana Ilincescu

Primary Culture and Community Lead
Profesor învățământ primar clasa 4 Alfa

Mari Nicolae

Primary Academic Learning Lead
PBL Curriculum Leader
Profesor învățământ primar Pregătitoare Alfa

Mirela Voicu

Primary System and Communication Lead
Profesor învățământ primar clasa 3 Alfa

Monica Braboveanu

Profesor învăţământ primar clasa 4 Delta

Nikki Ireland

Profesor PBL&Drama

Octavia Paul

Leader of Modern Foreign Languages
Profesor de Limba Franceză
Diriginte clasa 6 Alfa

Paulina Mandache

Profesor Asistent

Raluca Roșu

Profesor învățământ primar clasa 2 Alfa

Ramona Ivan

Profesor de Limba Engleză


Ramona Mucenic

Acting Head of Primary
Profesor învățământ primar clasa 3 Omega

Rodica Țintea

Profesor învățământ primar clasa 1 Alfa

Sebastian Ion

Profesor de Educație Fizică
Diriginte clasa 8 Omega

Steliana Curelea

Profesor de Educație Fizică și Sport

Vasilica Șandru

Profesor învăţământ primar clasa 1 Omega

Management educațional

Director of Learning
Acting Head of Secondary
Profesor de Matematică
Deputy Head of Secondary
Profesor de Istorie
Diriginte clasa 9 Omega
Assistant Head of Secondary
Mathematics Curriculum Leader
Profesor de Matematică
Head of Data and Technology
Profesor de informatică și ICT
Manager Programe Elevi &
Ofițer de examene
Consultant for Leadership Development

Profesori învăţământ gimnazial

Alexandru-Mihai Anușca

Profesor de Limba Engleză

Alin – Constantin Cîrtog

Profesor de Limba Română
Diriginte clasa 6 Omega

Anda Costache

Psiholog/ Consilier școlar
Diriginte clasa 8 Delta

Andreea Mihai

Profesor de Matematică

Andreea Vișănescu

Tehnician de laborator

Andrei Dăscălescu

Profesor de Science
Diriginte clasa 5 Omega

Andrei Hristia

Profesor de Limba Engleză
Diriginte clasa 7 Delta
Cambridge Exams Sub-centre Coordinator

Andrei Mitrea

Profesor de Educație Fizică și Sport

Cristina Bumboiu

Profesor de Limba Engleză
English Curriculum Leader

Cristina Calacan

Profesor de matematică
Diriginte clasa 7 Omega

David McColgan

Profesor de Matematică

Felix Dumitrache

Profesor de Istorie
Diriginte clasa 9 Alfa

Ioana Dumitrescu

Profesor de Drama

Ioana Slav

Profesor de limba română
Diriginte clasa 6 Delta

Ionel Vodă

Profesor de Educație Fizică și Sport
PE Curriculum Leader

Israel Rodriquez

Profesor de Limba Spaniolă

Jennifer Taylor

Head of Science

Joshua Norris

Profesor de Limba Engleză

Joy Săftoiu

Profesor de Science

Julie Neish

Profesor de Drama

Laura Băjenaru

Profesor de Science

Livia Forțan

Profesor de Limba Spaniolă
Diriginte clasa 10 Omega

Manuela Nae

Director Compliance
Profesor de Fizică

Mariana Niculae

Profesor Limba și Literatura Română
Diriginte clasa 5 Alfa

Mihaela Stancu

Curriculum Lider Limba română
Profesor de Limba română, Literatură română și universală
Profesor PBL

Oana Ungureanu

Profesor de Limba și Literatura Română
Diriginte clasa 8 Alfa

Octavia Paul

Leader of Modern Foreign Languages
Profesor de Limba Franceză
Diriginte clasa 6 Alfa

Petra Brezan

Profesor de Arte

Raluca Pînzaru

Profesor de Limba Germană
Diriginte clasa 11 Omega

Rodica Hațegan

Profesor de Muzică

Roxana Tudor

Profesor de Matematică

Salih Gokcel

Profesor de Informatică și ICT
Diriginte clasa 12